Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE czas < '1406559257';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE (ip='107.21.187.131' AND nazwa='apostoly');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["INSERT INTO al.teraz (ip,czas,nazwa) VALUES ('107.21.187.131','1406561057','apostoly');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT COUNT(*) FROM al.teraz WHERE nazwa='apostoly';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]
Strony wspólnoty Apostoł dziś imieniny: Wiktora i Innocentego  BÓG KOCHA CIEBIE DZISIAJ:28 lipca 2014!
 aktualnie ogląda stronę: osób, a wszystkich naliczyliśmy

CYTAT DNIA:"Módl się ,ufaj,i nie upadaj."-św.Ojciec PioMenu

Do poczytania

Czy można dobrze się bawić bez alkoholu?
tak
nie
 wyniki

Jak często czytasz Biblię?
kilka razy dziennie
codziennie
raz w tygodniu
rzadko
wcale nie czytam
 wyniki

Jaka jest nasza strona???
superrr
dobra
fajna
taka sobie
beznadziejna
 wyniki

Św.Ojciec Pio

Czy pościsz w piątki?
poszczę w różne dni
w ogóle nie poszczę
tak
czasami
 wyniki

Czy robisz zakupy w niedzielę?
tak
nie
 wyniki

Nasza historia

Czy chcesz przyjmować Komunię na rękę?
tak
nie
nie mam zdania
 wyniki

O wspólnocie


2003
21 Nowina 11:13.40 26/12/2003
Dla niepewnych, zalęknionych ;) i zainteresowanych: obchodzimy wspólnotowo Święta Bożego Narodzenia. 19 XII o 19:30, czyli w ramach naszego cotygodniowego spotkania modlitewnego, miało miejsce spotkanie wigilijne. Łamaliśmy się opłatkiem, życzyliśmy sobie jak najlepiej, znalazł się czas i miejsce na obowiązkową konsumpcję potraw wigilijnych... :)

25 XII, w Uroczystość Bożego Narodzenia, nasz zespół upiększył (chyba możemy użyć tego słowa w odniesieniu do działalności naszych muzycznych...) ślub, który odbył się w jednej z kaliskich parafii, zaś 26 XII, w Uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika, posługujemy na parafialnej Mszy w katedrze kaliskiej o 12:30. Zapraszamy!


20 Koncert 22:06.03 25/11/2003
Kolejny wieczorek chrześcijański na 3-ego maja już 29 listopada, czyli w najbliższą sobotę. Zagrają klerycy z kaliskiego seminarium. Zapraszamy serdecznie.


19 zmiany 10:30.16 22/11/2003
Witajcie ponownie!
Dziś z niewielkim opóźnieniem zawiadamiamy o kolejnym wieczorku chrześcijańskim.
Miejsce: Sala parafialna przy ul. 3-ego maja
Godzina: hmm... 19... 20....
Wjazd: jak to się mówi... friko
Co wziąć: Uśmiech i dobry humor, no i może kogoś z rodziny
Kto gra: Zespół "Emmanuel" z Wieruszowa (w składzie którego zagra Byczek, kto zna ten wie)

Zapraszamy!

Pojawiły się także dwa odnośniki do innych, ciekawych i polecanych, stron. Znajdują się one u dołu strony, troche w miejscu nieszczęśliwie dobranym, ale na pewno kiedyś znajdzie się dla nich lepsze.


18 CD 9:50.52 15/11/2003
Nagrywamy album! W taki właśnie, nie inny sposób, postanowiliśmy naszą wieloletnią "karierę muzyczną" zachować dla potomnych - zapisując ją na krążku CD.
Nie mamy jeszcze spójnej koncepcji dotyczącej "myśli przewodniej", składu utworów, koloru okładki i kolejności wypisywania na niej wykonawców ;) - za to mamy ochotę do pracy nad tym pomysłem. I na razie to musi nam wystarczyć.
Przemek, zwany Idolem (mieszkańcom Kalisza znany z gitarowo-harmonijkowych występów w okolicach Ratusza) ułożył muzykę do słów Psalmu 133, którym nasza Wspólnota modli się co dzień o 22.00 - i ten utwór jest jedynym pewniakiem, jeśli chodzi o znalezienie się na krążku. Resztę przemyśliwamy.
Przemyśliwanie zaś (poza tym, że odbywa się w ogólnym chaosie, wciąż jest mało konkretne i jak dotąd nie doprowadziło nas nigdzie) potrzebuje modlitwy wstawienniczej. I tu zaczyna się Wasza, drodzy Czytelnicy (TWOJA, Czytelniku!!!) rola: Wspólnota prosi o modlitwę w intencji wszystkich zajmujących się tym pomysłem o światło Ducha Świętego, dar mądrości i umiejętność poddania się Jego natchnieniom. Za udzielone wsparcie dziękujemy :)


17 Kłopoty 12:36.55 1/11/2003
Kochane Apostoły. Widzicie jaki zastój nam zapanował na stronie. Jednakże zamiast "konstruktywnej" krytyki, że strona nudna, że nic nie ma, że zdjęcia, że... , wysilcie się troszeczkę. Każde z Was może naskrobać jakiś artykuł, jakiś ciekawy tekst, podsunąć nam jakąś myśl coby dorzucić, przynieść zdjęcia, które chcecie aby sie na stronie znalazły i z którymi możecie sie rozstać na tydzień lub dwa, bo tyle najmniej zajmie ich przetworzenie na formę cyfrową.
Zarówno Hubert jak i ja "wybyliśmy" na wakacje zwane studiami, więc nie możemy poświęcić tyle czasu ile byśmy chcieli. W Wasze ręce oddajemy merytoryczną cześć strony i od dziś to od Was zależy jej istnienie i zawartość. Wszelkie rzeczy możecie przekazywać księdzu Rafałowi, na pewno do nas dotrą i zrobimy z nimi co trzeba. Trzymajcie się siostry i bracia w Panu.

Rafał


16 Nowy artykuł 9:47.13 18/10/2003
Dotarliśmy do artykułu x. Rajmunda przebywającego obecnie w Rosji i pozwalamy go sobie Wam przedstawić.


15 Kurs Filipa 15:52.43 11/10/2003
UWAGA!!!
W dniach 14, 15, 16 listopada nasza wspólnota przeprowadzi rekolekcje nazywane "Kursem Filipa".Jeżeli masz problemy, życie "przecieka Ci przez palce", uważasz, że nikt Cię nie kocha i chcesz znaleźć na to rozwiązanie, może Ci w tym pomóc ten kurs! Górnej granicy wieku oczywiście nie ma, Pan Bóg chce się spotkać z nami wszystkimi, dolna zaś chcemy, aby wyznaczał sakrament bierzmowania.
W początkach Kościoła chrzciło się wyłącznie tych, którzy się nawrócili. Dzisiaj, niekiedy, niestety jest odwrotnie: trzeba nawracać ochrzczonych.
Kurs Filipa jest dla każdego z nas, a zaprosić na niego chcemy przede wszystkim:
-- tych, którzy są ochrzczeni, ale jeszcze nie spotkali Boga,
-- tych, którzy może nie doświadczyli nigdy mocy Ducha Świętego,
-- tych, którzy idą w niedzielę na Mszę Świętą,ale ich życie nie jest Eucharystią, w ktorej siebie i świat mogliby nieustannie ofiarowywać Bogu,
-- duchownych, aby doświadczali w swym życiu tego, co znają intelektualnie,
-- tych, którzy przyjmują sakramenty, ale nie mieli jeszcze rzeczywistego i konkretnego doswiadczenia zbawienia w Jezusie,
-- i pozostałych :)))

Nie bój się! Nie wahaj się! Przyjdź! Nic nie tracisz, a zyskać możesz wiele!!!

Czas: od 14 XI (startujemy około godziny 18.30) do 16 XI (kończymy Eucharystią o 12.30)
Miejsce: sala Domu Katolickiego, ul. 3 Maja 13.
Niezbędnik kursowicza: Słowo Boże (Pismo Święte - najlepiej Starego i Nowego Testamentu), notes, długopis, otwarte serce i głowa.
Koszt: jeśli możesz to (...)zł, jeśli nie - nie ma problemu :)
Informacje: wyślij nam e-maila, wszystkiego się dowiesz.

Do zobaczenia na Kursie!!!


14 Sacrosong 9:56.30 3/10/2003
Już jutro (sobota) kolejny Sacrosong. Zespół wspólnotowy w składzie odrobinke powężonym, jednakże przez to nie gorszym, weźmie udział wykonując trzy pieśni: "Jesteś Życiem i Zmartwychwstaniem (Dziś stoje Panie)", "Maryjo, wskazująca drogę" oraz ... (utwór poddany przez Przemka). Jednakże, jak zwykle zresztą, ideą Sacrosongu nie jest konkurencja i rywalizacja, lecz możliwość śpiewu i gry na chwałę Panu. Powodzenia...


13 Odnosnik od strony Ojca Wiktora 13:53.53 24/9/2003
Witajcie. Dziś chciałbym niejako podsunąć Wam bardzo wartościową stronę Ojca Wiktora P. Tokarskiego OFM. Znajdziecie na niej wiele ciekawych i pouczających tekstów, opowieści, świadectw i działów. Wynieść z niej można wiele dobrych doświadczeń, a zapewne nie wszystkim udało się na nią natrafić. Zapraszam do odwiedzenia.

Strona Ojca Wiktora
(juz dziala, poprawilem)
I jeszcze małe uzupełnienie. Jak dowiedziałem się z pewnych źródeł 6-tego dnia miesiąca października bieżącego roku (niestety dla studentów zamiejscowych jest to poniedzialek) o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa wystąpi Bartek Jaskot. Szczegółów dotyczących wstępu niestety nie znam, lecz zapewne bedzie je można otrzymać u x.Roberta lub któregoś z księży w/w parafii.


12 Kolejne swiadectwo 14:41.10 22/9/2003
Dzis krotko... Oto kolejne swiadectwo pielgrzymkowe.


11 nowosci na stronie 11:56.49 18/9/2003
Uzupełniamy zaległości... Pojawiają się świadectwa pielgrzymkowe (sztuk 1), może niedługo uda nam się zamieścić kilka zdjęć... Miejmy nadzieję, że z pomocą Pana rozkręcimy sie bardziej niż do tej pory...


10 wakacje end 11:00.29 4/9/2003
Rzec można, że zakończyły się dla części z nas wakacje... rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednakże przed tym udało nam się wybrać do pewnej niewielkiej górskiej miejscowości. A co sie działo możecie przeczytac tu.


09 Powrot 11:39.58 20/8/2003
Wróciliśmy!
Wróciliśmy z wędrówki od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa... Było cięzko, chwilami nawet bardzo, ale jednak zwyciężyliśmy. Już niedługo zdjęcia, relacje i opisy uczestników 366 pielgrzymki kaliskiej na Jasną Górę, pielgrzymów grupy pomarańczowej. Chwała Panu!


08 Modlitwa pielgrzyma 10:43.20 9/8/2003
"Modlitwa Pielgrzyma"

Wszechmogący Wieczny Boże, Ty
niegdyś dla ludu wędrującego przez
pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj
nas wszystkich, którzy podjęliśmy się
trudu pieszej pielgrzymki, daj nam
szczęśliwie dojść do Tronu
Jasnogórskiej Pani i dopomóż
bezpiecznie powrócić do domów.
Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa
Chrystusa w Duchu Świętym
prowadzisz do siebie Kościół
Pielgrzymujący na ziemi, dozwól
abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko
i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej
pielgrzymce drogą Twoich przykazań.
Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś
Najświętszą Maryję Pannę i Św. Józefa
jako wzór do naśladowania. Spraw
abyśmy w Nich wpatrzeni, postępowali
drogą nowego życia. Amen!


07 Pielgrzymka 13:24.58 1/8/2003
10 sierpnia, już po raz 366, wyrusza z Kalisza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa katedralna, pomarańczowa, na czele z księdzem Rafałem Siwkiem, zasilana jest, jak już to od kilku lat ma miejsce, przez członków Apostoła. Jesteśmy odpowiedzialni za stronę muzyczną naszej grupy,(...) . Na długo przed wyjściem grup z Kalisza i okolic spotykamy się i omawiamy przebieg pilegrzymki, rozdzielamy między siebie zadania - i (last, but not least) modlimy się w intencji pielgrzymów, duchowych owoców przedsięwzięcia, oraz w naszych intencjach z pielgrzymką związanych. Polecamy się również Waszej pamięci...

(kilka godzin później...)

Dziś jest 9 sierpnia... Wyobraźcie sobie, iż już za niecałe 20 godzin wyruszamy... Poniesiemy naszej Matce wszelkie intencje jakie zostały złożone na nasze ręce czy to przez parafian czy przez każdego, który to zrobił...


06 13:18.31 1/8/2003
Dzieje Wspólnoty to już kilkuletnia historia. Wiele osób się przez Apostoła (który, notabene, nie od początku się tak naywał... w ogóle się nie nazywał na początku swego istnienia :))) ) przewinęło. Zmienił się także nasz duszpasterz. Wspólnotę założył i wiele lat prowadził ksiądz Rajmund Gruszka, wikariusz katedralnej parafii. Gdy w 2001 roku przyszło Mu zmienić parafię, na jego miejsce (dosłownie i w przenośni) zjawił się neoprezbiter, ksiądz Rafał Siwek, który przejął funkcję duchowego opiekuna Apostoła.
W tym roku ks. Gruszka podjął decyzję o wyjeździe na misje do Rosji. Nie może jednak wyjechac bez pożegnania :))) Toteż w niedzielę 3 VIII wspólnota organizuje mu małą pożegnalną uroczystość. Choć może uroczystość to zbyt duże słowo, bowiem ani On, ani my, nie lubimy łzawych pożegnań - we wzmiankowaną niedzielę zatem odbędzie się wieczorem w Przedborowie (niedaleko Kalisza) Eucharystia w Jego intencji oraz mały poczęstunek.
Prosimy Was o modlitwę w intencji Jego i wszystkich misjonarzy.


05 13:13.20 1/8/2003
Każda niedziela to dla nas dwukrotne spotkanie ze sobą z inspiracji Pana Boga. Pierwszy raz spotykamy się, jak to już gdzieś na stronie padło, na Mszy Świętej parafialnej o 12.30; spotykamy się jednak nieco wcześniej - mamy wtedy czas na rozśpiewanie, dogranie szczegółów dotyczących na przykład procesji z darami, przygotowanie slajdów etc.
Drugi raz spoykamy się w niedzielny wieczór na tzw.: Domach Modlitwy. Są to cykliczne spotkania, które odbywają się za każdym razem u kogoś z nas w domu (oczywiście po zgłoszeniu się osoby chętnej - nie jest to nigdy dla potencjalnego gospodarza niespodzianką :))) ). Na tych spotkaniach modlimy się za siebie nawzajem, za naszą wspólnotę, miasto, w którym żyjemy - i w innych intencjach. Po modlitwie jednoczymy się przy wspólnym stole - a łączą nas wtedy paluszki, herbata, czasem ciasto - głównym celem tych spotkań jednak zawsze jest spotkanie z Panem Bogiem. Spotykamy się po to, by sie modlić, oraz po to, by pobyć ze sobą - nigdy w odwrotnej kolejnośc


04 Msza o uzdrowienie 13:08.18 1/8/2003
Wspólnotę Apostoł widać w wielu miejscach Kalisza. Jednym z wydarzeń, w jakich co miesiąc uczestniczymy, jest Msza Święta z modlitwa o uzdrowienie, odprawiana w każdy pierwszy poniedzialek miesiąca w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP, potocznie znaną jako kościół pw. św. Józefa - a to z powodu CudownegoObrazu św. Józefa, który w owej bazylice się znajduje.
Juz ponad rok odbywają się te Msze i zrządzeniem Opatrzności naszym zadaniem jest posługiwanie muzyczne podczas nich. Zapraszamy na nie wszystkich - Pan Bóg ma także dla Ciebie łaskę uzdrowienia duszy i ciała, oczyszczenia serca z trądu grzechu i ciała z choroby. Odwagi!


03 Piatek 12:59.39 1/8/2003
Pierwszy piątek miesiąca jest szczególnym dniem dla chrześcijan - czcimy wtedy Serce Pana Jezusa i wynagradzamy Mu za niegodziwości całego świata. Nasza Wspólnota angażuje się wtedy w wieczorną Eucharystię parafialną (o godzinie 18.30). Poza muzycznym "obstawianiem" całej Mszy przygotowujemy też modlitwę adoracyjną, która odbywa się po Eucharystii, przed obliczem Chrystusa, ukrytego w Chlebie na ołtarzu. To modlitwa bardzo konkretna - prosimy w niej za wszystkich dotkniętych chorobą - czy to fizyczną, czy duchową. Wstawiamy się za nimi i prosimy o uzdrowienie z niemocy i Boże błogosławieństwo. Jeśli uważasz, że taka modlitwa jest potrzebna również Tobie, czuj się zaproszony na modlitwę. Najbliższy termin: 5 IX, 18.30.


01 3:50.21 1/8/2003
Witajcie o poranku...

Zmienił się odrobinkę wystrój naszej strony. Zmieniło sie także parę szczegółów technicznych... Ale o tym sza... Mamy nadzieję, iż uda nam się uaktualniać ją cześciej niż do tej pory, a także ufamy, że będziecie trwać razem z nami przez długi, długi czas istnienia naszej witryny. Będziemy ją rozwijać w miarę naszych możliwości, talentów, dostępnego czasu, tak aby każdy mógł mieć udzial w jej tworzeniu. Życzymy przyjemnego oglądania, czytania i czegokolwiek zapragniecie jeszcze. Pamiętajcie... CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!


02 2:56.32 1/8/2003
Ciepłe miesiące wprawiają Polaków w błogie rozleniwienie. Nas również, ale przecież nie samym rozleniwieniem żyje człowiek. Są wśród nas tacy, którzy pracują zawodowo i czas wakacji nie w całości jest dla nich czasem odpoczynku. Niektórzy z kolei oddali kilka lub kilkanaście dni letnich miesięcy dla innych, angażując się w wyjazdy wypoczynkowe dla dzieci i opiekę nad nimi. Wielu zaś spośród nas (nauczyciele, studenci, uczniowie...) najzwyczajniej w świecie odpoczywa.
Planujemy też wspólnotowy czynny wypoczynek - wyjazd do (Żegiestów Zdrój?) nad Popradem (dla niezorientowanych geograficznie, to górzyste okolice). Jednak staramy się, o ile to możliwe, z różnych miejsc Polski (i świata!) dotrzeć na wspólnotową modlitwę w piątkowy wieczór.